Poradnik

Ciężki przedmiot, który zasłania przejście

Zanim podejmiemy jakiegokolwiek rodzaju czynności, musimy się upewnić, że przedmiot jest interaktywny, czyli, czy widoczna jest nam w około przedmiotu charakterystyczna złota otoczka. Jednak bardziej instynktownym graczom, oczywistym jest, że można pozbyć się problemu, za pomocą użycia broni i zniszczenia go, lecz wtedy możemy zaalarmować okolicznych przeciwników o naszej obecności. Zatem warto zaopatrzyć się w ulepszenie „Przesuwanie ciężkich przedmiotów.

Opary trującego gazu

Odradza się przechodzenia przez przejścia z trującym gazm, ponieważ kończy się to z reguły natychmiastową śmiercią bohatera. Warto, więc rozejrzeć się za zaworem odcinającym dopływ gazu. Można wyposażyć się w tym przypadku w ulepszenie „Zaimplementowana oddycharka”, dzięki której bohater będzie niewrażliwy na działanie gazu.

Siatka, płot, wysoka przeszkoda

Najprostszy sposób przedostania się na drugą stronę, jest wyposażenie naszego bohatera w ulepszenie „Wydłużenie skoku”. Można również podstawić sobie skrzynię, lub inny przedmiot, lecz trzeba pamiętać, że chcąc przesunąć ciężki przedmiot musimy być wyposażeni w ulepszenie „Przesuwanie ciężkich przedmiotów”. Jeżeli Jensen nie chce przeskoczyć pomimo wszelkich starań na drugą stronę, z reguły oznacza to, że obszar jest niedostępny.

Szyb windy

Kiedy dotrzesz do miejsca, gdzie kończy się półka a platforma na dole jest wyraźnie oddalona, nie oznacza to, że musisz szukać innego przejścia. Należy odblokować ulepszenie „System lądowania Ikar”. Wszczep ten aktywuje się automatycznie oraz posiada funkcję, dzięki której, można ogłuszyć wroga w momencie lądowania.

Uszkodzone drzwi

W Deus Ex niestety nie można przedrzeć się przez zniszczone drzwi, ale na szczęście często jest tak, że można odnaleźć inne alternatywne przejście na drugą stronę. Możemy też przebić się przez ścianę, czy też skorzystać z szybu wentylacyjnego.

Wyładowania elektryczne

Odradza się korzystania z przejść, w których następują wyładowania elektryczne, porażanie prądem może  zakończyć się śmiercią naszego bohatera, tak samo jak w przypadku przejść z trującym gazem. Warto rozejrzeć się za wyłącznikiem odcinającym dostawę prądu. Inne rozwiązanie to inwestycja w ulepszenie „Tarcza EMP”, dzięki niemu Jensen będzie niewrażliwy na wyładowania elektryczne.

Wyższa półka

Do niedostępnych półek można dostać się na parę sposobów. Najprościej jest podsunąć sobie jakąś skrzynię i skorzystać z niej, lecz pamiętać trzeba o tym, że Jensen w tym przypadku musi posiadać ulepszenie „Przesuwanie ciężkich przedmiotów” Można również odblokować ulepszenie „Wydłużenie skoku” i połączyć go z usprawnionym sprintem, który zapewnia wszczep „Przyśpieszenie biegu”.

Zamknięte drzwi bez zamka elektronicznego

Jeżeli znajdziesz drzwi bez zamka, oznacza to z reguły, że nie można chwilowo z nich skorzystać. Pomimo tego warto się rozejrzeć, bo przez niektóre drzwi da się przejść włamując się do pobliskiego terminalu komputerowego czy też panelu sterowania. Jednym ze sposobów ominięcia takich drzwi jest również skorzystanie z szybu wentylacyjnego.

Zamknięte drzwi z zamkiem elektronicznym

Takie drzwi można otworzyć na dwa sposoby. Pierwszy to rozwiązanie mini gry hakerskiej, przy czym umiejętności bohatera muszą się równać złożoności zamka. Jeżeli odnajdziesz na przykład trzeciego stopnia, musisz dysponować ulepszeniem „Przejęcie 3”. Drugi sposób, czyli alternatywa dla mini gry to wprowadzenie kombinacji pozyskanej z palmtopa lub terminala znalezionego w okolicy.